Ako vnútri,
tak navonok

Valkýria

  • Valkýria
  • Valkýria v slnku
  • Valkýria so 4 symbolmi
7,50
skladom
Valkýrija: Starodávny obereg ochraňujúci Múdrosť, Spravodlivosť, Ušľachtilosť a Česť. Je to znak obzvlášť uznávaný vojakmi brániacimi Rodnú Zem, svoj starobylý Rod a Vieru. Ako ochranný symbol ho používali aj Žreci pre zachovanie Véd.
Obj. čislo:
10002

Valkýria

Valkýria - jeden z najsilnejších posvätných symbolov Slovienov. Solárno ornamentálny znak, zahrňujúci v sebe jeden z kľúčových princípov vojenskej kultúry našich predkov. A aj keď prakticky amulet Valkýriu mohla nosiť akákoľvek osoba, je určený hlavne vojenskej kaste. Valkýria spája štyri aspekty ktoré sú nevyhnutné pre spravodlivého bojovníka - múdrosť, spravodlivosť, ušľachtilosť a česť. Ochrana Rodu a rodnej zeme (ako aj rodnej viery) - to je podstata charakteru Valkýrie. Akékoľvek vojna - javná, fyzická, alebo posvätná, duchovná - to je vždy bolesť a utrpenie. Valkýria má za úlohu oslabovať a neutralizovať negatívnu energiu vojny, dodáva vojakom pokoj a pohodu. Zároveň nemôžeme povedať, že je Valkýria symbolom mieru, tento emblém sa totiž vyznačuje určitou agresiou, ale je to agresia človeka brániaceho svoju pravdu a majetok. Symbol Valkýrie tak ďaleko presahuje klasický severský význam - okrídlené dievča, ktoré nesie dušu mŕtvych bojovníkov do Valhaly, haly Odina, alebo Folksvangr haly Freya. Hoci v jedenom z dávnych severných dialektov sa Valkýria prekladá ako "sprevádzajúca zabitých". Inými slovami - u starovekých severských národov Valkýria predstavovala hrdinskú smrť. Je známe, že medzi slovienskými národmi tento symbol bol zvlášť cenený žrecmi. Existujú dôkazy, že nejakým spôsobom tento symbol mohol ochrániť Védy od nehodných. Toto vyhlásenie môže byť trochu prehnané, ale táto skutočnosť neznižuje hlboký energetický význam požadovaného symbolu. Mimochodom, naši predkovia pripisovali Valkýrii veľký význam, používali ho veľmi uvážene ako amulety, alebo na odeve.

Valkýria je v skutočnosti slnečný symbol (rovnako ako všetky symboly Slovienov), čo znamená, že nesie životodarnú energiu zo slnka. To je dôvod, prečo Valkýriu - pomerne univerzálny symbol, komplexne a harmonicky spájajúci múdrosť umu a chrabrosť ducha našich vzdialených predkov - nachádzame v tak rozšírenej miere.

Obereg môže tvoriť  samotný symbol, alebo je doplnený ďalšímy symbolmi, ktoré majú za úlohu dopĺňať a znásobovať požadovaný účinok.

Valkýria so 4 symbolmi: Valkýriu dopĺňa v hornej časti Triglav, vpravo je Ladinec, vľavo je Soloň a na spodu je Letný symbol Daždboha 

Parametre

Dodacia doba skladom
Na sklade skladom 5+

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.