Ako vnútri,
tak navonok

Rezervovať ČASY

Valkýria so 4 symbolmi

12,50
skladom
+ -
Valkýria so 4 symbolmi
Obj. čislo:
10030

Valkýria so 4 symbolmi

Valkýria - jeden z najsilnejších posvätných symbolov Slovienov.  Solárno ornamentálny znak, zahrňa v sebe jeden z kľúčových princípov vojenskej  kultúry  našich predkov.  A aj keď prakticky amulet Valkýriu mohla  nosiť akákoľvek osoba, je určený hlavne vojenskej kaste.

Valkýria spája štyri aspekty,  ktoré sú nevyhnutné pre spravodlivého bojovníka  - múdrosť,  spravodlivosť,  ušľachtilosť a česť.  Ochrana  Rodu a rodnej zeme  (ako aj rodnej viery) – to je podstata  charakteru  Valkýrie.  Akékoľvek  vojna - javná,  fyzická,  alebo posvätná, duchovná - to je vždy bolesť a utrpenie. Valkýria  má za úlohu  oslabovať  a neutralizovať negatívnu energiu vojny,  dodáva vojakom pokoj a pohodu.  Zároveň nemôžeme povedať, že je  Valkýria  symbolom mieru,  tento emblém sa totiž vyznačuje určitou agresiou,  ale je to agresia človeka brániaceho svoju  pravdu  a majetok.

Symbol Valkýrie tak ďaleko presahuje klasický severský význam -  okrídlené  dievča, ktoré  nesie dušu mŕtvych bojovníkov do Valhaly,  haly Odina, alebo Folksvangr  haly Freya.  Hoci v jedenom  z dávnych severných dialektov  sa Valkýria prekladá  ako  "sprevádzajúca zabitých".   Inými slovami – u starovekých severských národov  Valkýria predstavovala hrdinskú smrť.  Je známe, že medzi slovienskými národmi  tento symbol bol zvlášť cenený žrecmi.  Existujú dôkazy, že nejakým spôsobom tento symbol mohol ochrániť Védy od nehodných.  Vyhlásenie môže byť  trochu prehnané, ale táto skutočnosť neznižuje hlboký duchovný význam symbolu.  Mimochodom,  naši predkovia pripisovali  Valkýrii  veľký význam,  používali ho veľmi uvážene ako amulety, alebo na odeve. Ako bolo uvedené vyššie,  Valkýria je  v skutočnosti  slnečný  symbol  (rovnako ako všetky symboly Slovienov), čo znamená,  že nesie  životodarnú energiu zo slnka. To je dôvod, prečo Valkýriu - pomerne univerzálny symbol,  komplexne  a harmonicky spájajúci  múdrosť  umu  a chrabrosť ducha našich vzdialených predkov, nachádzame v tak rozšírenej miere.

Symbol dopĺňa v očku časti Triglav, pod ním je symbol Rožanice, vpravo je Ladinec, vľavo je Soloň a na spodu je Letný symbol Daždboha 

Parametre

Na sklade skladom 5+

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.