Ako vnútri,
tak navonok

Firemný blog

Zabudnutý sviatok – Sviatok vody Vodokres
16.01.2022

Zabudnutý sviatok – Sviatok vody Vodokres

Pripomeňme si zabudnutý sviatok. 
Konferencia vo Zvolene Jan Kozák
25.11.2018

Konferencia vo Zvolene Jan Kozák

Dôležité fakty z minulosti pre slovanské hnutie z árijskej, perzskej, budhistickej a ďalších tradícií priniesol Jan Kozák. Usaďte sa a započúvajte sa.

 

Konferencia vo Zvolene Miloš Zverina
25.11.2018

Konferencia vo Zvolene Miloš Zverina

Zvolen - Dom kultúry Podborová. Uskutočnila sa popularizačná konferencia Život a kultúra Slovanov v predkresťanskom období - ich odkaz pre dnešok a budúcnosť. Prinášam Vám záznam z vystúpenia : Miloš Zverina

 

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt miloš zverina

Noční vlci vo Zvolene
04.05.2019

Noční vlci vo Zvolene

Vznikla pekná tradícia - začiatkom mája sa partia ruských motorkárov - ktorí si hovoria Noční vlci - vydá na cestu po Európe. Pripomínajú nám, že ich otcovia a dedovia položili svoje životy, aby národy oslobodili od fašizmu. Zvolen bol opäť výzamným bodom ich cesty.

Konferencia vo Zvolene Mojmír Mišun
22.05.2019

Konferencia vo Zvolene Mojmír Mišun

25.11.2018 sa vo Zvolene - v Dome kultúry Podborová - uskutočnila popularizačná konferencia Život a kultúra Slovanov v predkresťanskom období - ich odkaz pre dnešok a budúcnosť. Prinášam Vám záznam z vystúpenia :  Mojmír Mišún

Mojmír Mišún

Konferencia vo Zvolene Ratko Sudecký
22.05.2019

Konferencia vo Zvolene Ratko Sudecký

 

 

 

Medzinárodná popularizačná konferencia vo Zvolene.

Iný príbeh o Arkaime
09.01.2019

Iný príbeh o Arkaime

Indickí kúzelníci porozprávali slávnemu francúzskemu astronómovi J. N. Delisle (1688-1768) o pravlasti Árijcov, ktorá sa nachádzala na severe, o krajine vznešených, o Áriavarte - matke 15 národov, rozptýlených po celej indo-európskej oblasti, odkiaľ sa aryanská kultúra s jej jasným kultom rozšírila po celej severnej pologuli. Dokonca mu ukázali i súradnice starobylého árijskeho miesta - chrámu-observatória.

Kvôli tomu, aby Delisle našiel toto miesto, v roku 1725 sa presťahoval bývať do Ruska, a pretože bol akademikom, stal sa prvým riaditeľom astronomického observatória. Viac ako dve desaťročia sa venoval hľadniu protamesta (protomesto – prvomesto. Predpona „proto“ (gréc.) znamená prvý, prvotný, pôvodný). Dotal sa k nemu blízko, ale nikdy ho nenašiel. V roku 1747 Delisle bol donútený opustiť Rusko, ale stal sa jediným zahraničným členom Petrohradskej Akadémie vied (s najväčšou pravdepodobnosťou tento „akademik“ hľadal Asgard Irijský – mesto bohov).

Takýmto hľadaním sa zaoberal nielen Delisle, ale i a Peter I. a Katarína II., a kozáci dokonca v rokoch minulého storočia poznali skryté tajomstvo protomesta, no neprezradili ho. Ale nakoniec, v roku 1987 na mieste, na ktoré poukázal Delisle, nachádzajúceho sa na južnom Urale v oblasti Rifejského pohoria, sa protomesto našlo.

 

Archeologické pamiatky starovekých Rusov
07.01.2019

Archeologické pamiatky starovekých Rusov

Pamiatky staroveku naznačujú, že egyptská civilizácia nikdy nebola „mladá“, pretože v časoch prvých dynastií faraónov (3200 p.n.l.), t.j. v momente jej vzniku, už to bola civilizácia s vysokovyspelou kultúrou, ktorá prijímala vedomosti „v hotovom vide“ a zabezpečila ich ako konečné závery v stave pokynov. Prví egyptskí kňazi už dostatočne presne poznali priemer a polomer Zeme, vedeli vypočítať veľkosť svojej krajiny s presnosťou jedného lakťa a určili súradnice najdôležitejších miest na svete. Je jasné, že na to bolo potrebné mať k dispozícii nástroje, ktoré umožnili vypočítať presnú zemepisnú šírku a dĺžku, vedeli vyštvorčekovať mapy s hustou súradnicovou mriežkou, atď. Z toho vyplýva, že v dávnych dobách, dlho predtým, než boli pyramídy postavené, existoval národ, ktorý tieto znalosti ovládal a tieto svoje bohaté skúsenosti podal Egypťanom.

Kto staval megality?
01.01.1970

Kto staval megality?

Napísal: Alexej Kulagin
Pod pojmom megality sa súhrnne označujú objekty, zložených z veľkých opracovaných či neopracovaných  balvanov, ktoré slúžili k pohrebným, kultovným, astronomickým či chronologickým účelom. Vyskytujú sa hlavne v Európe, ale podobné stavby je možné nájsť po celej zemeguli. Medzi megality sa považujú menhiry (vysoké vztýčené kamene), dolmeny (stavby pripománajúce napr. stoly), kromlechy (menhiry postavené do kruhu), mohyly (tumuly), megalitické hrobky, megalitické chrámy a pyramídy. 

Na svete je niekoľko stoviek megalitických stavieb (a to len tých, ktoré sa do dnešných dní uchovali) a objem práce na výstavbe takého množstva megalitov je tak obrovský, že myšlienka, že ich stavali jednoduchí ľudia, je neprijateľná. Preto by bolo vhodné zistiť i to, kto boli stavitelia megalitov a odkiaľ pochádzali... Patrili k pozemšťanom alebo k civilizácii z inej planéty? 

 

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.